Πραγματοποιήθηκε ο 2ος Αγώνας Ανωμάλου Δρόμου του Δήμου

Με συμμετοχή άνω των 500 αθλητών  πραγματοποιήθηκε ο 2ος Αγώνας Ανωμάλου Δρόμου του Δήμου Αγίων Αναργύρων – Καματερού.

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 2ος Αγώνας Ανωμάλου Δρόμου 10 χλμ. που διοργάνωσε ο Οργανισμός Πολιτισμού Αθλητισμού & Παιδείας του Δήμου Αγίων Αναργύρων Καματερού την Κυριακή 10/3/2013 στο Πάρκο Περιβαλλοντικής Ευαισθητοποίησης ΄΄Αντώνης Τρίτσης΄΄.

Συμμετείχαν πάνω από 520 αθλητές  εκτων οποίων 80 γυναίκες σε μια ενδιαφέρουσα διαδρομή μέσα στη φύση που κάλυψε σχεδόν όλο το Πάρκο. Στους Άνδρες νικητής αναδείχθηκε ο Μιχαηλάς Θεοφάνης (Νο 380) με τον εξαιρετικό χρόνο 33΄47΄΄, 2η θέση κατέλαβε ο Κρομμύδας Βασίλης  (Νο 448) με χρόνο 33΄50΄΄ και τρίτη θέση ο Χαμοδράκας Ιωάννης (Νο 739) με χρόνο 34΄34΄΄.

Στις γυναίκες νικήτρια αναδείχθηκε η Δαγκλή Φωτεινή (Νο 569) με χρόνο 37΄29΄΄, 2η θέση κατέλαβε η Μαργαρώνη Εμμανουέλα (Νο 591) με χρόνο 42΄46΄΄ και τρίτη θέση η Κόπινα Ζαρίνα (Νο 581) με χρόνο 43΄10΄΄.

Τους αγώνες τίμησαν με την παρουσία του ο Δήμαρχος Αγίων Αναργύρων Καματερού κ. Νίκος Σαράντης, ο Πρόεδρος του Οργανισμού Πολιτισμού, Αθλητισμού   και Παιδείας κ. Γιάννης Κουτελιέρης ο Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Υπηρεσίας κ. Νίκος Παντελιάς , και ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Γιάννης Ζαζόπουλος.

Ιδιαιτέρως σημαντική για την ομαλή έκβαση της εκδήλωσης η βοήθεια που προσέφεραν, η Ομάδα Εθελοντών «Δ.Ρ.Α.Σ.Η.», η Ελληνική Ένωση Έρευνας & Διάσωσης Εθελοντών Αττικής και Ποδηλατικός Σύλλογος ΄΄Οδυσσέας΄΄.

Σε όλους τους συμμετέχοντες  μοιράστηκαν αναμνηστικά διπλώματα συμμετοχής & μετάλλια, ενώ   κύπελλα δόθηκαν στους τρείς πρώτους κάθε κατηγορίας .