FINAL FOUR ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β- Γ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Final Four Κορασίδων Β-Γ ομάδων της Ε.Σ.ΠΕ.ΔΑ.

Ο Οργανισμός Πολιτισμού Αθλητισμού & Παιδείας του Δήμου Αγίων Αναργύρων Καματερού σε συνεργασία με την Ε.Σ.ΠΕ.ΔΑ, στο κλειστό γυμναστήριο του Καματερού την Κυριακή 5 Απριλίου 2015 και ώρα 19:30, πραγματοποίησε τον τελικό FinalFour και ακολούθησε βράβευση των αθλητριών.

Ο ΑΟΝΣ Μίλων κατέκτησε το πρωτάθλημα Κορασίδων Β-Γ ομάδες της Ε.Σ.ΠΕ.ΔΑ της αγωνιστικής περιόδου 2014-15 αφού νίκησε τον Ολυμπιακό με 3-0 σετ στον τελικό αγώνα που διεξήχθη στο κατάμεστο από κόσμο κλειστό γυμναστήριο του Καματερού.

Στον μικρό τελικό που προηγήθηκε η Άμιλλα που κέρδισε την Αργυρούπολη με 3-0 σετ και κατέκτησε την 3η θέση.

Στον αγωνιστικό χώρο παρευρέθηκαν ο πρόεδρος της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Γιώργος Κογκαλίδης και ο Τσάκωνας Θεοφάνης από την Επιτροπή Διαιτησίας της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α., ενώ τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση ο πρόεδρος του Οργανισμού Πολιτισμού Αθλητισμού & Παιδείας του Δήμου Αγίων Αναργύρων - Καματερού, κ. Παπαγεωργίου Περικλής και Δημοτικοί Σύμβουλοι.