ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΒΟΥΡΒΑΧΕΙΑ


 

ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΒΟΥΡΒΑΧΕΙΑ

από τον Δήμο Αγίων Αναργύρων - Καματερού

 

Με μεγάλη επιτυχία ο Δήμος Αγίων Αναργύρων - Καματερού διοργάνωσε και γιόρτασε τα "Βουρβάχεια 2016" προς τιμήν του Διονυσίου Βούρβαχη, την Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2016 στο Καματερό.

Η γιορτή ξεκίνησε με τη δοξολογία στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου, ενώ στη συνέχεια ακολούθησε κατάθεση στεφάνων στο ηρώο της πλατείας.

Αμέσως μετά πραγματοποιήθηκε και ο καθιερωμένος αγώνας δρόμου με συμμετοχές όλων των ηλικιών.

Το απόγευμα στο κινηματοθέατρο "ΜΕΛΙΝΑ" πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για την επέτειο της μάχης του Καματερού, η οποία ξεκίνησε με τον χαιρετισμό του Δημάρχου, Νίκου Σαράντη και ακολούθησε ομιλία από τη Γραμματέα του λαογραφικού παραδοσιακού συλλόγου το "Γιορντάνι" κ. Μαρία Μανάρα.

Στη συνέχεια έγινε η βράβευση των δρομέων και ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί από τους Εθνικοτοπικούς Συλλόγους και από τα τμήματα παραδοσιακών χορών του Δήμου μας.

 

Αναλυτικά  τα ονόματα των βραβευθέντων για τη συμμετοχή τους στον αγώνα δρόμου, είναι:

 

Τζουνιορ Αγορ.1500m:          ΠΕΤΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

                                                ΚΟΥΝΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

                                                ΠΑΠΑΡΡΙΖΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

 

Π/Παίδων Β' 1500m:              ΜΙΧΟΓΛΟΥ  ΘΩΜΑΣ

                                                ΜΠΑΚΑΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

                                                ΚΑΡΟΥΣΟΣ  ΜΑΝΟΣ

 

Π/Παίδων Α' 1500m:             ΜΟΤΣΑΚΟΣ  ΝΙΚΟΣ

                                                ΠΕΤΡΟΥ  ΜΑΡΙΟΣ

                                                ΚΟΡΦΟΞΥΛΙΩΤΗΣ  ΑΛΕΞΗΣ

                                                ΝΤΑΜΠΑΣΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

Παίδων 1500m:                      ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

                                                ΓΚΑΤΖΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ

 

Εφήβων 3000m:                     ΚΑΞΗΡΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ

                                                ΤΣΙΜΠΟΥΛΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

Ανδρών 3000m:                     ΤΖΟΥΒΙΣΤΑΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ

                                                ΚΑΞΗΡΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

 

Βετεράνων Ανδρών

                       3000m:             ΚΑΡΑΛΗΣ  ΑΝΤΩΝΗΣ

                                                ΣΚΟΥΡΟΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

                                                ΖΑΧΑΡΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

Τζουνιορ Κορ.1500m:            ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

                                                ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑΚΟΥ  ΓΡΗΓΟΡΙΑ

                                                ΠΑΤΑ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

 

Παγκορασίδων Β'

                  1500m:                  ΜΟΥΤΣΑΚΟΥ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ

                                                ΒΑΡΛΑΓΚΑ  ΜΑΡΙΑ

 

Παγκορασίδων Α'

                  1500m:                  ΚΟΥΛΟΥΡΗ  ΓΕΩΡΓΙΑ

 

 

Γυναικών 3000m:                   ΧΡΙΣΤΟΦΑΚΗ  ΦΛΩΡΑ

                                                ΠΝΕΥΜΟΝΙΔΟΥ ΑΛΕΚΑ                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                            

 

 

 

Share this post